Zastosowanie

Oświetlenie LED dla zastosowań profesjonalnych

Obecnie, wykorzystanie technologii LED w zastosowaniach profesjonalnych jest najnowocześniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, bez którego nie oddaje się dzisiaj nowej hali, boiska czy drogi. Praktycznie istnieje możliwość precyzyjnego zaplanowania, które obszary na hali czy drogi mają być oświetlone i w jakim natężeniu. Źródła LED nie emitują promieniowania UV, bardzo dobrze odwzorowują barwy standardowo na poziomie Ra 0.7-0.85, nie dają efektu migotania, a przede wszystkim charakteryzują się bardzo dużą trwałością i żywotnością. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników takiego oświetlenia.

Istotnym aspektem jest także kwestia ochrony środowiska oraz wizerunek firmy stosującej oświetlenie LED. Mimo, że nie należy ono do najtańszych, to w zależności jakie źródło światła jest zamieniane na  LED, zwrot inwestycji następuje w okresie bardzo szybko, bo od kilku miesięcy do 2 lat.

Oświetlenie LED bardzo dobrze sprawdza się także w inwestycjach w energię odnawialną, gdzie w połączeniu z fotowoltaiką i/lub energią wiatru generuje dużo szybsze zwroty z inwestycji.

 


Zastosowanie technologii LED w oświetleniu przemysłowym

Zastosowanie technologii LED w oświetleniu przemysłowym jest dzisiaj na porządku dziennym. Wykorzystuje się ją nie tylko by zredukować koszty zużywanej energii elektrycznej, ale również aby precyzyjnie oświetlić wybrane obszary w halach fabrycznych, liniach montażowych czy też alejach magazynowych.

Dzięki zastosowaniu światła z diod LED podwyższamy bezpieczeństwo pracowników, gdyż eliminujemy efekt stroboskopowy, który w pewnych warunkach potrafi zmylić operatorów maszyn obróbczych powodując nieprawidłowe wrażenie zwolnienia, pozornego zatrzymania, a nawet odwrócenia kierunku ruchu obracającego się elementu.

Jednak największą zaletą technologii LED jest jej wysoka energooszczędność. W porównaniu z powszechnie używanymi źródłami światła przemysłowe lampy LED pozwalają oszczędzić od 50 do 70% zużywanej dotychczas energii, a czas ich pracy jest 4-5 razy dłuższy niż standardowej lampy. Zależy to jednak przede wszystkim od jakości zakupionych opraw oraz doświadczenia producenta. W SOLLS stosujemy tylko sprawdzone i markowe podzespoły, a obudowy projektowane są tak, aby odebrać i wypromieniować jak najwięcej energii cieplnej powstałej podczas pracy lampy.

 


Lampy przemysłowe LED SOLLS

Lampy LED SOLLS są najlepszym rozwiązaniem i doskonale sprawdzają się w oświetlaniu dużych i wymagających hal, magazynów i obiektów przemysłowych. Również idealnie sprawdzą się w supermarketach czy podziemnych parkingach, a także na obiektach sportowych.

Należy także wspomnieć o komforcie przebywania w pomieszczeniu oświetlonym lampami LED. Pracownicy magazynów i hal fabrycznych oraz montażowych będą pracować bardziej wydajnie, z uwagi na lepsze warunki pracy i komfort. Dobrej jakości światło LED nie męczy oczu i nie powoduje senności. Dlatego bazując na ponad dziesięciu latach doświadczenia sugerujemy klientom stosowanie diod o temperaturze barwowej 5000K.

Zachęcamy do zainteresowania się ofertą produktową dostępną na naszej stronie,  a także na skorzystanie z naszej wiedzy i doświadczenia w rozmowie bezpośrednio z nami.

Zalety oświetlenia LED: 


Najwyższa energooszczędność

Zastosowanie energooszczędnych opraw LED SOLLS pozwala na znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej, a także zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych dzięki eliminacji częstego serwisu i wymian spowodowanych naturalnym zużyciem. Żywotność naszych opraw jest znacznie dłuższa od innych źródeł światła i może osiągać ponad sto tysięcy godzin prawidłowego działania.

Zalety:

- oszczędność energii, która sięga nawet do 90% (przy zastosowaniu systemu sterowania SOLLS ACTIVE SKY):

- natychmiastowy start opraw

- możliwość włączenia opraw w system redukujący moc opraw LED w zależności od natężenia światła wpadającego do obiektu oraz ruchu wewnątrz.

- nawet kilkukrotna oszczędność na wymianie źródeł światła

- wyjątkowa jakość światła

 

To nie wszystkie zalety naszych opraw. Wykonanie lamp jest również godne uwagi. Obudowa jest zazwyczaj aluminiowa, wykonana w technologii odlewania lub wyciskania, dzięki temu ciepło jest optymalnie odprowadzone od diody, co gwarantuje wysoką żywotność lampy. Zabezpieczona malowaniem proszkowym. Diody LED wyselekcjonowane pod względem jednorodności barwowej, maszynowo osadzone na aluminiowych lub miedzianych płytkach PCB. Profesjonalne zasilacze znanych marek dobrane parametrami do wymagań źródeł światła. Łatwość montażu, znacznie zmniejszająca jego koszty.